اولین ویروس پیامکی شناسایی شد آهنگ

پنج‌شنبه 8 بهمن 1394 ساعت 23:20

انیمیشن,ویروس پیامکی, آهنگ,کشف, سریال,دانلود رایگان فیلم,اولین ویروس پیامکی شناسایی شد, بازی جدید با لینک مستقیم

اولین ویروس پیامکی شناسایی شد آهنگ

کارشناسان امنیتی موفق به شناسایی اولین ویروس تلفن همراه شده اند که از طریق پیامک تلفن همراه گوشی های کاربران را آلوده می کند.شرکت امنیتی فنلاندی F-secure همچنین پیش بینی کرده که این نوع ویروس ها در آینده به یک مشکل عمده و خطرناک مبدل خواهند شد.ویروس جدید که SymbOS/Yxe نام گرفته اولین بار در کشور چین طراحی شده و هم اکنون دامنه فعالیت آن به دیگر کشورهای جهان نیز کشیده شده است.این ویروس برای انتشار و آلوده کردن تلفن های همراه در قالب یک پیام عادی ارسال می شود و اگر کاربران بر روی لینک موجود در آن کلیک کنند به سوی سایتی هدایت می شوند که حاوی بدافزاری مخفی است. این ویروس سپس خود را از طریق پیامک برای تمامی شماره تلفن های ذخیره شده در گوشی ارسال می کند.ویروس یاد شده قادر به آلوده کردن گوشی های عادی و گوشی های هوشمندی است که از امکانات لازم برای اتصال به اینترنت برخوردارند.به نظر می رسد هدف از طراحی این ویروس و بدافزار آن جمع آوری اطلاعات ارزشمند از کاربران به منظور ارسال میلیون ها هرزنامه است، امری که پیش از این موجب گرفتاری های فراوانی برای کاربران اینترنت شده بود.F-secure همچنین هشدار داده که سایت های شبکه ای اجتماعی نیز به یکی از اهداف جذاب هکرها و کلاهبرداران اینترنتی مبدل شده اند.علت این امر افزایش شدید کاربران این نوع سایت هاست، به گونه ای که برخی افراد ترجیح می دهند برای برقراری ارتباط با دوستان و همکاران از این سایت ها استفاده کرده و تبادل نامه های آلکترونیک را کنار بگذارند.طی چند ماه اخیر ارسال لینک های منتهی به سایت های مخرب برای کاربران این سایت ها افزایش یافته و برخی کاربران نیز با هک کردن نمایه های شخصی کاربران برای سواستفاده از آنها تلاش کرده اند. Koobface از جمله خطرناک ترین کرم هایی است که برای سرقت اطلاعات کاربران سایت شبکه ای فیس بوک طراحی شده است.این شرکت همچنین از تداوم فعالیت های مخرب بدافزاری موسوم به Conflicker نیز اظهار نگرانی کرده، این کرم تا بدان حد پیشرفته است که درک نحوه خرابکاری های آن برای کارشناسان امنیتی هنوز میسر نبوده است. پیش بینی ها حاکیست که این کرم به زودی حمله جدیدی را بر ضد کاربران اینترنت آغاز خواهد کرد.

 

کارشناسان امنیتی موفق به شناسایی اولین ویروس تلفن همراه شده اند که از طریق پیامک تلفن همراه گوشی های کاربران را آلوده می کند.

شرکت امنیتی فنلاندی F-secure همچنین پیش بینی کرده که این نوع ویروس ها در آینده به یک مشکل عمده و خطرناک مبدل خواهند شد.

ویروس جدید که SymbOS/Yxe نام گرفته اولین بار در کشور چین طراحی شده و هم اکنون دامنه فعالیت آن به دیگر کشورهای جهان نیز کشیده شده است.
این ویروس برای انتشار و آلوده کردن تلفن های همراه در قالب یک پیام عادی ارسال می شود و اگر کاربران بر روی لینک موجود در آن کلیک کنند به سوی سایتی هدایت می شوند که حاوی بدافزاری مخفی است. این ویروس سپس خود را از طریق پیامک برای تمامی شماره تلفن های ذخیره شده در گوشی ارسال می کند.

ویروس یاد شده قادر به آلوده کردن گوشی های عادی و گوشی های هوشمندی است که از امکانات لازم برای اتصال به اینترنت برخوردارند.

به نظر می رسد هدف از طراحی این ویروس و بدافزار آن جمع آوری اطلاعات ارزشمند از کاربران به منظور ارسال میلیون ها هرزنامه است، امری که پیش از این موجب گرفتاری های فراوانی برای کاربران اینترنت شده بود.

F-secure همچنین هشدار داده که سایت های شبکه ای اجتماعی نیز به یکی از اهداف جذاب هکرها و کلاهبرداران اینترنتی مبدل شده اند.

علت این امر افزایش شدید کاربران این نوع سایت هاست، به گونه ای که برخی افراد ترجیح می دهند برای برقراری ارتباط با دوستان و همکاران از این سایت ها استفاده کرده و تبادل نامه های آلکترونیک را کنار بگذارند.

طی چند ماه اخیر ارسال لینک های منتهی به سایت های مخرب برای کاربران این سایت ها افزایش یافته و برخی کاربران نیز با هک کردن نمایه های شخصی کاربران برای سواستفاده از آنها تلاش کرده اند. Koobface از جمله خطرناک ترین کرم هایی است که برای سرقت اطلاعات کاربران سایت شبکه ای فیس بوک طراحی شده است.

این شرکت همچنین از تداوم فعالیت های مخرب بدافزاری موسوم به Conflicker نیز اظهار نگرانی کرده، این کرم تا بدان حد پیشرفته است که درک نحوه خرابکاری های آن برای کارشناسان امنیتی هنوز میسر نبوده است. پیش بینی ها حاکیست که این کرم به زودی حمله جدیدی را بر ضد کاربران اینترنت آغاز خواهد کرد.