X
تبلیغات
زولا

راه هایی برای از بین بردن موهای زیر پوستی آهنگ

پنج‌شنبه 8 بهمن 1394 ساعت 23:20

از بین بردن,بهداشت,پزشکی,راه هایی برای از بین بردن موهای زیر پوستی, انیمیشن,موهای زیر پوستی,, آهنگ,دانلود رایگان فیلم, سریال,سلامت, بازی جدید با لینک مستقیم ,راه حل

راه هایی برای از بین بردن موهای زیر پوستی آهنگ

چه راه های پیشگری وجود دارد؟1. صورت را قبل از اصلاح بشویید (موی خیس خورده راحت تر بریده می شود، موها 5 دقیقه خیس بخورد)2. موهایی که زیر پوست رفته اند را اجازه دهید رشد کنند و بعد با موچین آهسته خارج کنید.3. موها را در جهت رشد آن ها اصلاح کنید (در صورت به سمت پایین ) در ساق پا نیز به سمت پایین.4. موها را کمی بلندتر از سابق بزنید (از ته نزنید )چون ممکن است به داخل برگردد و یا با زاویه به زیر پوست هدایت شود.5. در هنگام اصلاح پوست را زیاد نکشید و تیغ را هم به پوست فشار ندهید.6. از ژیلت یک تیغه و نه چند تیغه استفاده کنید.7. هنگام اصلاح از ژل به جای کف استفاده کنید زیرا ژل کمتر از کف تحریک می کند.8. بعد از اصلاح از after shave استفاده کنید.9. اصلاح کردن با ریش تراش برقی (ماشین ) کمتر سبب موی زیر پوستی می شود.10. از تکرار تراشیدن در یک ناحیه در یک جلسه خوداری کنید. زیرا احتمال موی زیر پوستی بیشتر می شود.11. مرطوب کردن پوست / noncomedogenic12. بلافاصله بعد از اصلاح یک حوله خیس گرم روی ناحیه قرار دهید.

 

موی زیر پوستی چیست؟
موهای زیر پوستی موهایی هستند که کمی به سمت بیرون از پوست رشد می کنند و دوباره به داخل خمیده شده و به پوست فرو می روند. و یا از اول از زیر پوست خارج نمی شوند و به صورت خوابیده در یک کانال ظریف در زیر پوست دیده می شوند.

 

علت موی زیر پوستی چیست؟
هر چیزی که موها را کوتاه و نوکش را تیز ببرد می تواند سبب موی زیر پوستی شود.مانند تیغ زدن،موکن برقی، موم انداختن و پوشیدن لباس های تنگ از عوامل می باشد.
وقتی که دهانه فوکیلول مو بسته شود ومویی که در حال رشد است و انتهای آن تیز و برنده است به زیر پوست هدایت شده و رشد می کند و یک برجستگی کوچک در زیر پوست ایجاد می کند که می تواند ملتهب و یا چرکی و دردناک شود. افرادی که موهای ضخیم و فر دارند بیشتر دچار موی زیر پوستی می شوند. بعضی ها هم به صورت ژنتیکی دچار این مشکل هستند.خشکی پوست نیز می تواند سبب موهای زیر پوستی شود.

 

عوارض موهای زیر پوستی چیست؟
در بعضی موارد این موهای زیر پوستی هیچ مشکل خاصی ایجاد نمی کند. ولی در بعضی از افراد این موها در زیر پوست سبب ایجاد خارش، التهاب، ‌قرمزی و تورم می شود. و بعضی وقت ها چرکی می شوند و جای آن ها لک های قهوه ای روی پوست باقی می گذارد که ماه ها وسال ها ماندگار هستند.

 

موهای زیر پوستی در چه نواحی شایعتند؟
در خانم ها بیشتر در ساق پا مخصوصا به دنبال استفاده از موکن برقی دیده می شود و گاهی فرد فقط متوجه لک های قهوه ای روی پا می شود در خانم ها در ناحیه عانه و خط مایو نیز جوشهای چرکی و دانه های بر جسته ایجاد می کند.
در آقایان بیشتر در ناحیه ریش و گردن و پشت سر اتفاق می افتد. و معمولا به دنبال اصلاح کردن های مکرر و نزدیک به پوست موهای زیر پوستی انجام می شود. همچنین لباس های تنگ می تواند سبب ایجاد این مشکل شود.

 

چه راه های پیشگری وجود دارد؟
1. صورت را قبل از اصلاح بشویید (موی خیس خورده راحت تر بریده می شود، موها 5 دقیقه خیس بخورد)
2. موهایی که زیر پوست رفته اند را اجازه دهید رشد کنند و بعد با موچین آهسته خارج کنید.
3. موها را در جهت رشد آن ها اصلاح کنید (در صورت به سمت پایین ) در ساق پا نیز به سمت پایین.
4. موها را کمی بلندتر از سابق بزنید (از ته نزنید )چون ممکن است به داخل برگردد و یا با زاویه به زیر پوست هدایت شود.
5. در هنگام اصلاح پوست را زیاد نکشید و تیغ را هم به پوست فشار ندهید.
6. از ژیلت یک تیغه و نه چند تیغه استفاده کنید.
7. هنگام اصلاح از ژل به جای کف استفاده کنید زیرا ژل کمتر از کف تحریک می کند.
8. بعد از اصلاح از after shave استفاده کنید.
9. اصلاح کردن با ریش تراش برقی (ماشین ) کمتر سبب موی زیر پوستی می شود.
10. از تکرار تراشیدن در یک ناحیه در یک جلسه خوداری کنید. زیرا احتمال موی زیر پوستی بیشتر می شود.
11. مرطوب کردن پوست / noncomedogenic
12. بلافاصله بعد از اصلاح یک حوله خیس گرم روی ناحیه قرار دهید.

 

درمان موی زیر پوستی چیست؟
1. خارج کردن موها با موچین
2. مطمئن ترین روشی که می تواند این مشکل را برای همیشه حل کند لیزر کردن موها ست که مو را دایمی از بین ببرد و دیگر مویی نباشد که به زیر پوست رشد کند بنابراین لک های ناشی از آن هم خود به خود از بین خواهد رفت.

 

 

راه های دیگر:

 

استفاده از مرطوب کننده ها
به شما توصیه می‌کنیم بعد از هر بار حمام رفتن و دوش گرفتن نواحی که احتمال زیرپوستی شدن موها در آن بیشتر است یعنی پاها، زیربغل و کشاله‌های ران را با یک کرم مرطوب کننده خوب ماساژ دهید. این کار به موها اجازه می‌دهد که کاملا طبیعی رشد کنند. 

اکسیژن‌رسانی 
سعی کنید 2 بار در هفته پوست‌های مرده را از روی بدن خود با یک گماژ خوب تمیز کنید. سلول‌های مرده پوست را به مرور زمان ضخیم می‌کنند اما یک کیسه کشیدن آرام می‌تواند سبب حذف این سلول‌ها بدون آسیب دیدن اپیدرم شود.


جلوی رشد موها را بگیرید
به کمک عصاره برخی میوه‌های اسیدی مثل لیمو می‌توان رشد موها را تا حدی کند کرد. در ضمن حذف سلول‌های مرده روی پوست مانع از رشد زیرپوستی موها می‌شود.


محلول اسید استیل سالیسیلیک 
این محلول را تهیه کرده و دو بار در روز به مدت یک هفته روی سطح پوست بمالید تا به مرور زمان ورقه ورقه شود و موهای برگشته به داخل پوست آزاد گردد. در صورتی که نتیجه‌ای حاصل نشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنیم تا با تشخیص دقیق تر بتوان راه درمانی مناسبی ارائه داد.

هشدار 
به موهای زیرپوستی دست نزنید 
در صورتی که شما مدام به کمک وسایل تیز در حال درآوردن موها از زیر پوست باشید به پوست خود صدمه رسانده و آن را زخمی می‌کنید.اگر مویی در حال رشد زیر پوستی است آن را به کمک یک گماژ محلی و مرطوب کردن همیشگی خارج کنید. در صورتی که روی آن جوش زده و دردناک شده است سعی کنید آن را تا زمانی که کاملا از بین برود عفونی نکنید.

 

 

اسیدهای میوه در از بین برن موهای زیر پوستی موثرند.ی ک متخصص پوست و مو گفت:« موهای زیرپوستی ناشی از اصلاح غلط مو است و اصلاح روش موزدایی و استفاده از لایه بردارهایی نظیر آلفا هیدروکسی اسیدها، بتاهیدروکسی اسیدها و پلی هیدروکسی اسیدها در از بین بردن موهای زیرپوستی موثر است.»

دکتر محمد رضوانی اظهار داشت:« موهای زیرپوستی ناشی از اصلاح غلط مو است و افرادی که برخلاف جهت رویش مو، اصلاح می‌کنند بیشتر دچار موهای زیرپوستی می‌شوند و البته روش اصلاح مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ممکن است برخی با این روش اصلاح خلاف جهت رویش مو دچار موهای زیرپوستی نشوند اما اکثر موارد با این روش اصلاح به این مشکل دچار می‌شوند.»